POL DEU ENG

Fundacja Opus Organi i targi NGO we Wrocławiu

aktualizacja: 2014-05-25
Liczba odwiedzin: 2726

 

Dzień 25 maja 2014 roku zapisał się bardzo dobrą kartą. Spotkalismy się dziś na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia, gdzie ponad 80 organizacji pozarządowych, w tym również Fundacja Opus Organi, prezentowało swoje dzieła podczas Targów pod tytułem Dzień Społecznej Super Mocy!Pierwsze słowa wdzięczności kieruję pod adresem osób, które aktywnie włączyły się w przygotowania i realizację udziału Fundacji podczas Targów. Dziękuję zatem Kamilowi Dropińskiemu. Kamil przyjechał wraz z całą swoją rodziną i zaprezentował portatyw organowy, który wzbudził wielkie zainteresowanie, szczególnie wśród młodych. Dziękuję Krzysiowi Szewczykowi, który pomógł przy transporcie i likwidacji stoiska. DZiękuję Jackowi Jurkowi i Jakubowi Łubockiemu za pomoc w przygotowaniu stoiska do Targów. Panu Stanisławowi Gładysiewiczowi za przygotowanie materiału filmowego. 

To wielkie i ważne wydarzenie nie mogło by się odbyć bez pomocy mojej ukochanej żony - Joasi, oraz synków: Grzesia, który rozdał około 200 ulotek, oraz Kubusia (...:). Za wszystko zaś samemu Panu Bogu niech będą dzięki!Co nam przyniosły Targi? 

Nie liczyliśmy osób, które do nas zajrzały, ale powiem krótko: z 300 polskich ulotek nie została ani jedna i zaczęliśmy posiłkować się angielskimi. Spotkała nas również osoba, która pragnie przekazać nam w opiekę fisharmonię. Odwiedziło nas również stowarzyszenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN kultywujące dzieła Oliviera Messiaena, znakomitego francuskiego kompozytora i organisty. Wreszcie nasza wystawa spotkała się z zainteresowaniem redakcji Telewizji Polskiej, która patronuje temu wydarzeniu. To tylko nieliczne aspekty, spisane na świeżo po wydarzeniu. A co dalej? Czas pokaże. 

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję 

Bogdan 

 
 
 
 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony SrcPro.pl