POL DEU ENG

Garść informacji bieżących - wiosna 2014

aktualizacja: 2014-04-08
Liczba odwiedzin: 2265


Szanowni Państwo!

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z działalności Fundacji za rok 2013 - do pobrania w zakłace

Fundacja => Sprawozdania

Przetarg na rekonstrukcję organów ogłoszony w zeszłym roku przez Magistrat Wrocławski  został zakończony unieważnieniem. Po dalsze informacje odsyłam Państwa do odpowiednich agend Urzędu Miejskiego.

Fundacja proponuje aby odbudowę organów w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu zrealizować analogicznie do przykładu, który ostatnio miał miejsce w kościele św. Katarzyny w Hamburgu: Wybór wykonawcy - podpisanie umowy bezterminowej, określającej etapy i kwoty, organizacja środków na I etap, wdrożenie I Etapu, zbieranie środków na II Etap, wdrożenie II Etapu, itd...

Przyjęcie  przez Urząd Miejski Wrocławia w roku 2006 roli lidera projektu jest związane z wielkimi nadziejami na sprawne przeprowadzenie odbudowy organów. W  przypadku gdyby jednak Urząd Miejski nie kontynuował prowadzenia tej inicjatywy, Fundacja planuje działać dalej.  Wdrożenie wyżej zarysowanego scenariusza wydaje się w każdym razie najbardziej realnym planem, a co najważniejsze: sprawdzonym.

W roku 2014 Fundacja nie będzie realizować zadania pt. Koncerty Ziemi Wrocławskiej. Zapraszamy na Kontrapunkt naszego festiwalu, którym będzie cykl koncertów  przygotowywany przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe pt. "Podróże po strunach". Informacje o tym festiwalu zamieszczone zostaną w zakładce dotyczącej koncertów jak tylko je otrzymamy.

Pozostałe projekty Fundacji są tymczasowo wstrzymane z uwagi na koncentrację na projekcie głównym (Rekonstrukcja Organów Englera).

Osoby odprowadzające podatki w Polsce zapraszam serdecznie do przekazywania 1% podatku na rzecz Fundacji Opus Organi. Z uwagi na uruchomienie projektów dodatkowych dobrze będzie określić w deklaracji podatkowej jeden (lub więcej) celów szczegółowych. Wpływy z 1% podatku bez definicji celu będą przeznaczone na Odbudowę Organów w Bazylice św. Elzbiety we wrocławiu.


Serdecznie pozdrawiam i składam najlepsze życzenia czytającym te słowa z okazji nadchodzących Świąt Paschalnych :  niech Zmartwychwstały Chrystus ma miejsce w naszych sercach i pokieruje naszymi sprawami.

Bogdan Andrzej Tabisz
Prezes Zarządu Fundacji

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony SrcPro.pl