Fundacja Opus Organi
  POL DEU ENG

Remont organów w Jordanowie Śląskim

aktualizacja: 2015-12-06
Liczba odwiedzin: 767

Szanowni Państwo!

Idea remontu organów w Jordanowie Śląskim wynika z zachwytu nad odkryciem wspaniałego i nieco zapomnianego instrumentu.  To 22 głosowe organy firmy Schlag & Söhne, opus 277, wybudowane w roku 1887.  Odkrycie tego skarbu nastąpiło przy okazji jednej z edycji Koncertów Ziemi Wrocławskiej - festiwalu, który w roku 2011 po raz pierwszy zagościł w progach kościoła pw. św. Stanisława Bpa i M. w Jordanowie Śląskim. Dzięki ogromnej życzliwości i przychylności tamtejszego proboszcza, ks. Wojciecha, Fundacja mogła zaopiekować się tym tamtejszymi organami. Oficjalne umocowanie współpracy między Fundacją a Parafią jordanowską nastąpiło w roku 2013.

W roku 2015 Fundacja uzyskała zezwolenie konserwatorskie na przeprowadzenie remontu organów. Do realizacji prac wybrano organmistrza - pana Henryka Hobera z Olesna, oraz konserwatora zabytków - pana Marcina Furykiewicza. Łączny koszt remontu organów i konserwacji szafy oszacowano na kwotę około 200 tysięcy złotych. Rozpoczęcie prac zaplanowano na rok 2015 a zakończenie na rok 2017. 

Rozpoczęta przed dwoma laty zbiórka na ten cel trwa. Liczymy na pozyskanie mecenatu władz samorządowych, wojewódzkich i konserwatorskich. Nie wykluczamy również możliwości innych źródeł finansowania.

Darowizny na rzecz remontu organów w Jordanowie Śląskim prosimy przekazywać na konto fundacji z dopiskiem JORDANOW

Za każdy dar serdecznie dziękujemy!

 

Zarząd Fundacji.

===========================================================

Galeria zdjęć:

Galeria zdjęć z dnia 2 marca 2015 roku

===========================================================

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony SrcPro.pl