Fundacja Opus Organi
  POL DEU ENG

Projekty

aktualizacja: 2015-07-16
Liczba odwiedzin: 1330

Szanowni Państwo!

Fundacja Opus Organi powstała w roku 2004 w celu odbudowy organów w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. W sierpniu 2012 Statut Fundacji został rozszerzony o możliwość realizacji przez Fundację również innych zadań związanych z organami wpisujących się w działalność pożytku publicznego.

Oto aktualne cele działalności Fundacji:

- Odbudowa Organów Bazyliki Mniejszej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu.

- Opieka nad Organami Bazyliki Mniejszej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu po ich odbudowie

- Ochrona, konserwacja oraz budowa innych instrumentów organowych w Polsce

- Animacja działań kulturalnych związanych z organami

- Rozwój nauki dotyczącej budownictwa organowegoWszystkie środki finansowe, które przyjmuje Fundacja, są dysponowane w następujący sposób:

- wszystkie wpływy bez tytułu lub z tytułem wskazującym na główne zadanie - wspierają główne zadanie (Organy Englera w kościele św. Elżbiety we Wrocławiu)

- Fundacja organizuje także zbiórki specjalne na inne zadania poprzez jednoznacznie określone przelewy lub podczas specjalnych wydarzeń.

- Koncerty organizowane przez Fundację nie są finansowane z pieniędzy uzyskanych ze zbiórki publicznej, lecz z celowych subwencji zewnętrznych.

- Fundacja ogranicza wydatki na swoją obsługę do niezbędnego minimum, tzn: Księgowość, Telefon, Fax, Strona internetowa, Bank, Opłaty Sądowe. Zarząd pracuje dobrowolnie, bez wynagrodzenia.
 

dr Bogdan Andrzej Tabisz - Prezez Zarządu Fundacji

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony SrcPro.pl